Rólam

Szeretettel köszöntelek az egészséges életmód és az alakformálás világában! Én Kollár Brigitta vagyok, de leginkább Kolly néven lehetek ismerős számodra. Szakképzett életmód táplálkozási tanácsadóként és a saját fogyásom tapasztalataival a hátam mögött, örömmel osztom meg veled azokat az ismereteket és tanácsokat, amelyek segíthetnek elérni az egészséges és kiegyensúlyozott életmódodat.

Szakképzett táplálkozási és életmód tanácsadóként dolgozom, de a testmozgás is közel áll a szívemhez, így többféle edző képzést is elvégeztem az évek során, hogy komplexen tudjam segíteni a hozzám fordulókat. Több éve foglalkozok az egészséges életmóddal 30 kg-os fogyásom után, a hosszú évek alatt a legkülönbözőbb diéták előnyeit és hátrányait is kitanulmányoztam. Közel 10 éve folyamatosan tanulok és képzem magam, hogy a legjobb tudásom alapján maximálisan tudjak segíteni vendégeimnek.

Ma már emberek ezreinek adok tanácsot a kiegyensúlyozott és változatos étrend kialakításában Magyarország legnépszerűbb életmódváltó csoportjában is, amely a Fitten egész évben Kollyval nevet viseli és meghaladja a 122.000 fős létszámot.

Végzettségeim & tanulmányaim:

2016: Fitness edző képzés
Főbb területek: sportpszichológia, speciális edzőtermi fitness gyakorlatok és edzésmódszertanok, sportegészségügy, edzéstervezés kezdőtől a haladó szintig.

2017: Csoportos edző képzés
Csoportos edzésórák szervezése és vezetése, legyen szó zsírégető-, állóképesség-fejlesztő-, step-, fitball-, gymstick-, hot iron-, alakformáló óráról vagy köredzésről.

2017: Életmód és táplálkozás tanácsadó képzés
Főbb területek: vércsoport diéta, anyagcseretípus meghatározás, glutén-laktózérzékenység, metabolikus típusok és sajátosságai.

2017: Sporttáplálkozási és táplálék-kiegészítési
 tanácsadó képzés
Az egyéni igények és célok alapján (pl. fogyás, energiaszint növelése, immunrendszer erősítése) specifikus kiegészítők ajánlása.

2018: Hormonális táplálkozás és életmód tanácsadói továbbképzés
Főbb területek: PCOS, ösztrogén dominancia, pajzsmirigy betegségek, mellékvese kimerülés, menstruációs ciklus zavarok, klimax, autoimmun betegségek, inzulinrezisztencia.

2019: Fermentálás fontossága a táplálkozásban tanfolyam
Mindent a lisztérzékenységről. Autoimmun betegségek és glutén összefüggése. Szivárgó bél szindróma. Fermentálás pozitív hatásai.

2019: Mellékvese kimerülés felismerése és kezelése továbbképzés
Hogyan aludjunk jól? Hogyan segíthetjük táplálkozással a mellékvesénk egészségét? Stresszcsökkentő praktikák. 

2020: Inzulinrezisztenciáról komplexen 
Valóban jó a "160 gramm szénhidrát diéta"? A női hormonális rendszer komplex összefüggései, avagy az inzulinrezisztencia számos arca (PCO-S)
Hogyan okoz "inzulinrezisztenciát" mind a túl sok "rossz" szénhidrát, mind a túl sok "rossz" zsír?! 

2020: Laborleletek értékelése tanfolyam
Legfontosabb labor vizsgálatok, értékek eltérései, illetve az eltérések lehetséges okainak feltárása.

2020: Táplálkozás tanácsadó & Wellness trainer továbbképzés
Főbb területek: makro és mikronutriensek aránya, savasodás, elhízás lelki okai és kezelése, táplálkozási napló részletes elemzésének elsajátítása, A táplálkozást érintő tudományos kategóriák, az elhízás kezelésének komplex terápiás lehetőségei, divatos fogyókúra módszerek és azok káros hatásai, speciális célcsoportok táplálkozása. 

2020: A pajzsmirigy betegségeinek kezelési lehetőségei továbbképzés
Életmódbeli tanácsok, pajzsmirigyet bántó, kerülendő dolgok ismerete, pajzsmirigy alulműködés, akut pajzsmirigy gyulladás, vagy a különböző autoimmun pajzsmirigy betegségek, pl.: hashimoto-betegség alternatív kezelési lehetőségei.

2020: Vitaminokról másképpen  továbbképzés 
Vitaminok és ásványi anyagok tények & tévhitek,  táplálékkiegészítőkben lévő aktív formák, vitaminok természetes forrásai, vitaminok adagolásai,  javallatok és ellenjavallatok, betegségek kiegészítő kezelésére alkalmazható dózisok.

2021: Az inzulinrezisztencia és a nem-inzulinfüggő cukorbetegség alternatív kezelési lehetőségei továbbképzés  
Laborvizsgálatra vonatkozó tudnivalók és értékek, biztonságos szénhidrátok, hormonális érintettség, terhességi cukorbetegség, kiegészítő tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok.

2021: Autoimmun kórképek természetgyógyászati megközelítése tanfolyam
Legfontosabb autoimmun betegségek tünetei & diagnosztika, krónikus vírusok és étel intoleranciák szerepe, kiegészítő tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok.

2021: A hormonrendszer összefüggései továbbképzés 
Anatómia, élettan, kórélettan, laborleletek,  hormon-rendszer működése és  összefüggései gyakorlati szemmel.

2022: Természetes gyógymódok az ösztrogén-dominancia kezelésében továbbképzés
Mit együnk és mit ne az állapot javítása érdekében, kiegészítő tápanyagok & vitaminok, ásványi anyagok, lelki terápia, stresszcsökkentés, megfelelő mozgásforma kiválasztása.

2024: PCOS holisztikus megközelítése és kezelési lehetőségei továbbképzés
A PCOS hátterében álló testi, lelki okok megismerése, holisztikus kezelési lehetőségek elsajátítása, táplálkozás szerepe.

Nem kell tökéletesnek lenned ahhoz, hogy másokat inspirálj. Engedd meg az embereknek, hogy abból inspirálódjanak, ahogyan megküzdesz a saját tökéletlenségeddel. 

Történetem:

2011-ben, mindössze 14 évesen, 86 kilósan hoztam meg életem egyik legfontosabb döntését: elég volt a túlsúlyból, az állandó cikizésből és az ezzel járó egészségügyi problémákból. Elegem lett abból, hogy a súlyom miatt folyamatosan zárultak be előttem a lehetőségek, és állandó megaláztatásnak voltam kitéve. Az osztálytársaim gúnyolódása, a folyamatos kirekesztettség és az utcán kapott megjegyzések mind erősítették bennem azt az érzést, hogy valamin változtatnom kell.

A legnehezebb mégis az volt, hogy sem a barátaim, sem a családom nem támogattak ebben az életmódváltásban. Egy olyan környezet vett körül, ahol senki sem sportolt, az egészségtelen ételek voltak a mindennapok részei, és a túlsúly miatti betegségek – mint a cukorbetegség és a magas vérnyomás – szinte természetesek voltak.

De én nem adtam fel! Elhatároztam, hogy egyedül is megcsinálom. Elkezdtem tudatosan táplálkozni, elhagytam a gyorsételeket, a bő olajban sült ételeket, a fehér cukrot és a fehér lisztet, helyettük saját készítésű, egészséges alternatívákat választottam. Így nemcsak 30 kilótól szabadultam meg, de megszabadultam a magas vérnyomásomtól, a gerinc- és bokafájdalmaimtól is, amik a túlsúlyom miatt keserítették meg a mindennapjaimat.

Akkor még álmodni sem mertem volna arról, hogy egy nap a sport és az egészségtudatos táplálkozás az életem meghatározó részévé válik. Ma viszont tudom, hogy bármi lehetséges, ha elszánt vagy, és kitartóan haladsz a céljaid felé.

Ez a történet nemcsak a túlsúly elleni harcomról szól, hanem arról is, hogyan tudsz kitörni egy olyan környezetből, ami nem támogat. Ha én meg tudtam csinálni, te is képes vagy rá!

Miután sikeresen leadtam 30 kilót, 2013 május 11-én egy újabb mérföldkőhöz érkeztem. Ekkor fedeztem fel, hogy 1 hét múlva, május 18-án lesz egy 6 km-es női futóverseny – és azonnal tudtam, hogy nevezni akarok. Azonban volt egy kis probléma: ekkor még 400-500 métert sem tudtam megállás nélkül lefutni. Ennek ellenére bennem volt a "csakazértis" hozzáállás, és a versenyszellem fűtött.

A családom és a barátaim kételkedtek, hogy 7 nap alatt a nulláról sikerülhet-e felkészülnöm egy ilyen versenyre. De én hittem magamban, és eltökéltem, hogy megmutatom, mire vagyok képes! Két nappal a verseny előtt sikeresen lefutottam a 6 km-t, így magabiztosan állhattam rajthoz a nagy napon.

Ez a verseny nemcsak fizikai teljesítmény volt számomra – itt jöttem rá, hogy sokkal többre vagyok képes, mint amit valaha gondoltam magamról. A futás önbizalmat, célt és lelki erőt adott, és ettől kezdve megszületett bennem a sport iránti szenvedély. Azóta, amikor csak tehetem, minden futóversenyen ott vagyok! Ez a történet nemcsak a futásról szól, hanem arról is, hogy soha ne hagyd, hogy mások véleménye visszatartson. Ha megvan benned az elszántság, bármit elérhetsz!

Miért van két sikersztorim?


2011-ben sikerült elérnem az 55 kg-os álomsúlyomat, és ezt két évig tartani is tudtam. Azonban 2013-ban egy komoly fordulat következett be: anorexiát diagnosztizáltak nálam. A napi többórás edzés és a maximalizmusom hajszolása miatt a testem kimerült, a hormonrendszerem leállt, és a hajam jelentős része kihullott. Az anorexia sokszor a maximalisták betegsége, én pedig folyamatosan arra törekedtem, hogy minél távolabb kerüljek a régi, duci énemtől.

Akkoriban sorra nyertem az aranyérmeket a futóversenyeken, de az orvosok figyelmeztettek: változtatnom kell. Híznom kellett. Az ekkor kapott hormongyógyszerek azonban váratlan következményekkel jártak: 2-3 hónap alatt 27 kg-ot szedtem fel, ami mély depresszióhoz és bulimiához vezetett. Életemben először nem tudtam kontrollálni a testemet, és végig kellett néznem, ahogy egyre jobban eltávolodom attól a fizikális formától, amiért annyit küzdöttem.

Középiskolásként hatalmas nyomás nehezedett rám: a lány, aki nyáron még 55 kilós volt, novemberre már 83 kg-ot nyomott. Ez rettenetesen megviselt, különösen, hogy nem változtattam az étrendemen vagy az edzéseimen, mégis hónapról hónapra gyarapodtak a kilók. A környezetem valószínűleg azt hitte, hogy titokban mindent megeszek otthon, és csak az iskolában eszem az egészséges ételeimet. A kétségbeesés miatt egyre többet edzettem és egyre kevesebbet ettem, míg végül bulimiás lettem.

De ez a történet nem a bukásról szól, hanem az újbóli visszazökkenésről. Hosszú és nehéz út áll mögöttem, de sikeresen legyőztem a bulimiát, és újra nekiálltam a felszedett plusz kilóim leadásának. Ez a küzdelem még nehezebb volt, mint az első fogyásom, hiszen nemcsak a kilókkal, hanem a hormonháztartásom visszaállításával is meg kellett küzdenem. A gyors hízás nyomot hagyott a bőrömön is. De büszke vagyok a striáimra és a hízás-fogyás miatt itt-ott megereszkedett bőrömre. Büszke vagyok a narancsbőrömre. Büszke vagyok mindenre, mert így vagyok ÉN! Innen látom magamon milyen utat jártam be eddig és még mennyi minden vár rám.

Az egészséges életmód felé vezető úton én is számtalan zsákutcát, hibás döntést és csalódást éltem át. Saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen az, amikor az ember elakad, és nem tudja, merre tovább. Pontosan tudom, milyen érzés, amikor az egészség és a hormonrendszer egyensúlya megbillen, és milyen nehéz visszatalálni a helyes útra. Éppen ezért a közös munkánk során nemcsak az eredményekre fókuszálunk, hanem arra is, hogy megőrizzük a legnagyobb kincsedet: a testi-lelki egészségedet.

Az egészséged és a hormonrendszered egyensúlya pótolhatatlan érték. A közös célunk, hogy ne csak elérd a kitűzött eredményeket, hanem úgy válj fittebbé és energikusabbá, hogy közben tiszteletben tartjuk a tested egyedi igényeit. Minden döntésünk mögött a hosszú távú egészségmegőrzés áll, hiszen egy stabil hormonháztartás az alapja mindennek: a jó közérzetnek, a mentális erőnlétnek és az optimális testsúlynak is.

Ha úgy érzed, ideje kezedbe venni a saját egészségedet, tudd, hogy számíthatsz rám, hiszen nemcsak szakemberként, de sorstársként is melletted állok. 💪

Tudom, hogy áldozat nélkül sosincs siker, és lassan kezdek hálás lenni a sorsnak a mélységekért, mert ha nem élek át annyi mindent - ma nem az lennék, aki vagyok.

Mi a titkom? Valójában nincs titok!
Az életmód, amit követek, mindenki számára elérhető és fenntartható. A siker kulcsa az egyensúly megtalálása, amely nemcsak a fizikai egészséget, hanem a mentális és szociális jólétet is figyelembe veszi.


1. Minden nap legalább 3 liter vizet iszom, ami segít frissen és energikusan tartani a testemet.


2. Minimizálom a kávé, energiaitalok és light üdítők fogyasztását, és csak nagyon ritkán iszom alkoholt. Tudom, hogy a szervezetemnek minőségi üzemanyagra van szüksége.


3. Kerülöm az ultrafeldolgozott élelmiszereket, cukros ételeket, valamint a bő olajban sült fogásokat. Helyette a zöldségekre, gyümölcsökre és tápláló ételekre koncentrálok, de fontos, hogy egyensúlyt teremtek, így olykor megengedek magamnak egy-egy csalónapot is. 
Az egészség a fizikai + mentális + szociális jólétet jelenti, nem csupán a betegségek hiányát.


4. Az aktív életmód az életem része, így rendszeresen sportolok. Próbálom a különböző mozgásformákat variálni, hogy soha ne váljon unalmassá: edzőtermi súlyzós edzés, otthoni erősítés, biciklizés, futás, kettlebell, hulahopp és úszás – mind belefér! 


5. Tudatosan figyelek arra, hogy elegendő alvást biztosítsak a szervezetem számára, és időt szánok a stressz csökkentésére is, hiszen ezek nélkül az egészség nem lehet teljes.


Ez az életstílus nem egy titok, hanem egy elérhető és fenntartható út, ami hosszú távon is boldoggá és kiegyensúlyozottá tesz. Téged is bátorítalak, hogy próbáld ki!  

Kapcsolatfelvétel: